atak pomponów Dolce & Gabbana -> torebka DIY

gucci-pom-pom-attack

Na wybiegu Dolce & Gabbana na wiosnę-lato 2016 pokazali kolekcję totalnie barwną, zakochaną w słońcu i błogim życiu. Moją szczególną uwagę zwróciły ubrania i dodatki bogato upstrzone zabawnymi pomponami, chwostami, guzikami i lusterkami. Totalny zachwyt !

Postanowiłam zrobić torebkę inspirowaną tą radosną kolekcją – tym bardziej, że wszystko, co potrzebne, bez problemu znajdę w sklepach za grosze.

I. TOREBKA

Oczywiście odpowiednią torebkę można po prostu kupić gotową, w wybranym przez siebie kształcie, ale ważne jest by była pleciona, w naturalnym odcieniu ratanu czy trawy morskiej. Ja swoją torebkę kupiłam w SH za 3,50zł. Wymagała co prawda całkowitej przeróbki, ale myślę, że było warto ;).

bag-beforebag-before-backs

1. Rozdzieliłam wszystkie elementy, usunęłam część haftu.

parts-of-bag

2. Następnie namoczyłam materiał w wodzie, żeby surowiec zmiękł i zniknęły stare załamania. Wilgoć surowca sprawia też, że ten nie kruszy się podczas cięcia i dalszej obróbki. Obcięłam torebkę do pożądanej wielkości i kształtu.

soakingcutting

3.  Brzegi wymagały wykończenia. Niektóre plecionki będą wymagały wcześniejszego przeszycia brzegów. W moim przypadku wystarczyło wykończenie ich tasiemką. Tasiemki trzeba całkiem sporo, ja zużyłam 4 metry tasiemki o szerokości 1cm. Uwaga: czasami łatwiej przebić agrafkę przez plecionkę, jeśli wcześniej zrobisz w tym miejscu dziurę z użyciem ołówka.

ribbon-on-pinstitchestrimmed-edges


4. Przyszyłam boki torebki i klapkę. Z guzika zrezygnowałam później, zamieniając go na napę magnetyczną.

bag-sidescloseupprepared-bag


II. ZDOBIENIA

Znów – pompony i chwosty można kupić gotowe. W pasmanterii widziałam nawet taśmę z pomponikami! Natomiast znacznie mniejszym kosztem wykonasz je samemu z włóczki lub kordonka. Jeden motek kordonka starcza na 2-3 chwosty. Pompony zrobiłam z jednego motka i jeszcze mi zostało :). Obsadki dla chwostów wyplotłam z koralików, ale łatwiej będzie Ci kupić końcówki do wklejania o średnicy 9-10 mm. Lusterka znajdziesz przy zabawkach dla niemowląt lub użyj wielkich cekinów.

1. Pompony

 

pom-pom-tutorial

– wytnij 2 jednakowe “oponki” i natnij je
–  pomiędzy oponki wstaw sznurek
– owiń oponki i sznurek dużą ilością nici – im więcej nici, tym bardziej puchaty pompon – lepiej dać za dużo niż za mało. Mój nawój miał ok 1cm grubości
– zaciśnij końcówki sznurka (nie wiąż na guzek!)
– wprowadź nożyczki między dwie oponki i przecinaj nici – wraz z rozcinaniem nici, ściągaj mocniej końcówki sznurka
– gdy rozetniesz wszystkie nici, usuń papier i zwiąż ciasno sznurek
– rozłóż nici w puchatą kulkę i popraw kształt nożyczkami

 2. Chwosty

tassel-tutorial

– nawiń dużą ilość nici
– owiń ciasno jeden koniec
– końcówki nici przeprowadź przez chwost z pomocą igły
– przetnij i wyrównaj końcówki chwosta

 III. DEKORACJA

Do dzieła!

dolcegabbana-inspired-bag

 

inside

 

bag-pom-tassels-summer

 

bag-pompons-tassels

 

 

5 komentarzy
  1. Cudownie 🙂 Uwielbiam to ! I też mi chodzi po głowie temat torebki ale z kwiatkami, inspirowanej Fendi, bo takie skórzane, kolorowe kwiatki dorwałam w lumpie za złotówkę, aż szkoda nie wykorzystać 🙂
    Pozdrawiam, Lumpola

Leave a Reply

Your email address will not be published.