Moodboard your style

Jak znaleźć swój styl? Pomocny może okazać się moodboard.

Co to moodboard? W dosłownym tłumaczeniu – tablica (kolaż) nastroju (inspiracji).
Jest to bardzo uniwersalne, proste, twórcze i przyjemne “narzędzie” wykorzystywane w jakimkolwiek projektowaniu – wnętrza i ubrania to tylko najbardziej oczywiste przykłady.

 

modern-mood-boardetereo580

 

Moodboard wykorzystuje się również przy projektowaniu sesji zdjęciowych. Z pomocą spójnych ze sobą ilustracji, pokazuje się docelowy finalny efekt zdjęć: klimat, kolorystykę, urodę modelki, charakter stylizacji. Dzięki tablicy cały zespół (fotograf, modelka, stylista, wizażysta, fryzjer itd.) wiedzą, co mają robić, by wizja była spójna.

 

moodboard  moda styl  blog moda
(od lewej: moodboard i dwa zdjęcia z sesji, którą stylizowałam, fot. Taras Shemetovskyi)

Jak znaleźć swój styl? Zrób to z moodboardem!

Taki sam moodboard możesz wykonać dla siebie w Microsoft PowerPoint z ilustracji znalezionych w Internecie lub w wersji papierowej, wycinając obrazki z gazet (przy tworzeniu wersji papierowej frajda jest dużo większa). Jeśli wykorzystasz najnowsze gazety (wystarczy Ci 3-4 egzemplarze), otrzymasz moodboard bardzo aktualny co do panującej mody – łatwiej Ci będzie go naśladować na zakupach.

Na moodboardzie mogą znaleźć się konkretne ubrania i dodatki, ale także inne elementy (grafika / ilustracja, scena z filmu/teledysku, dzieło sztuki, utwór muzyczny, cytat) – ważne, by były w 100% „Twoje”. Gdy rozłożysz je na arkuszu (A3), powinny stanowić bogaty, ale spójny, kolaż. Zadbaj o ich układ, by maksymalnie Ci się podobał.

Warto też spróbować słownie opisać osobę, którą ten moodboard pokazuje. Nie bój się „komplementować” siebie;  podawać epitety, które na chwilę obecną nie są widoczne w Twoim wizerunku. Moodboard jest dla Ciebie wskazówką, co chciał(a)byś wyeksponować, jak chcesz być odbierana/y. Dąż ku temu :). Umieść moodboard w miejscu dla Ciebie widocznym – najlepiej na drzwiach szafy – i dopasuj swoją szafę do tego obrazu.

 

blog moda

 

Zapisz

Zapisz

3 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.