5 powodów dlaczego nie warto inwestować w klasyki

trench-coat

Klasyki mody są nieśmiertelne? Darujmy sobie takie truizmy! A gdybym Ci powiedziała, że klasyki w modzie to w dużej mierze chwyt marketingowy?

1. Moda ewoluuje, klasyki też

 Moda i styl idą w parze. Linia elementów uważanych za klasyczne również zmienia się wraz z tendencjami mody, tyle, że nieco subtelniej. Dzięki wolniejszej ewolucji pojedynczo noszone “klasyki” nie skrzeczą swoim rodowodem sprzed dekady, natomiast gdyby oprzeć swoją stylizację na kilku rzeczach z dawnych lat, na modnych z dawnych lat będziemy wyglądać. W trenczu z biegiem czasu zmieniały się m.in.: zaznaczenie talii, szerokość ramion, kształt i wielkość klap, forma paska (szerokość, klamra/wiązanie), charakter linii i cięć, zarys sylwetki, materiał. To subtelności takie jak odległość stębnówki od brzegu czy kształt rogów w kołnierzu

2. Zmieniasz się

Zmieniasz się – jak nie ciało, to umysł. Także ten idealny i “wieczny” płaszcz może okazać się zupełnie nieadekwatny do Ciebie za dwa lata.

3. Ubrania się niszczą i znoszą

Oczywiście tania tandeta nie zapewnia ani komfortu, ani estetyki oraz niszczy się szybciej, ale nawet najlepszy materiał może się zdeformować, zmechacić, wytrzeć czy trwale poplamić. Więc nie przesadzajmy z ceną.

4. “Klasyczne” znaczy “nudne”

“Klasyki” bronią się przed zmiennością mody, ponieważ są nieco “obok” głównego nurtu, unikają wyrazistych rozwiązań i cały czas odwołują się do dawnego wzorca. “klasyki” mogą być bardzo stylowe, natomiast 80% towaru na rynku jest po prostu… nudna.

5. To prawdziwe piękno czyni “ponadczasowym”

Rzeczy zachwycające swoją urodą przez wiele lat mogą być i totalnie ekscentryczne. Za “ponadczasowość” rzeczy odpowiada jej realne piękno i osobowość osoby noszącej. Jeśli chcesz, by Twoja szafa  była “modna” w długiej perspektywie, interesuj się architekturą, sztuką, designem – wyrabiaj w sobie wyrafinowany gust. To dużo lepsze niż zdać się na “bezpieczne” klasyki.
_________

Krótka historia trencza na moim pinterest

5 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.