torebki It bags, które trzeba znać

 

chanel-lego-bag

Co to it bags ?

It bags – flagowe fasony torebek, produkowane przez poszczególne domy mody. Wyróżnia je doskonały i charakterystyczny projekt, przez co cieszą się dużym uznaniem i popularnością. Ich nazwy (‘It bags’ w 90% przypadków mają swoje oficjalne nazwy) inspirowane są często imionami gwiazd, dla których były tworzone lub z którymi są kojarzone. Ich historia często sięga dziesięcioleci (np. “Kelly” Hermesa to model z 1935r.), a wykończenie (materiały, kolorystyka, zdobienia, detale) odświeżane jest co sezon, jednak z zachowaniem wyróżniających cech. Dzięki temu, ‘It bags’ nawet z upływem lat często nie tracą na wartości – a wręcz drożeją – jako rzadkie okazy vintage.

Co stanowi o ich potędze?

‘It bags’ nie potrzebują logo, by być skojarzone z luksusowym domem mody, stąd są pożądane jako “dyskretny” znacznik prestiżu (i jako takie, są nagminnie plagiatowane przez tańsze marki – fakt, że nawet z logo H&M dalej wyglądają obłędnie). Ponieważ tańsze marki nagminnie kopiują, bądź “inspirują się” kultowymi modelami torebek, będziemy z tymi kopiami zderzać się na co dzień, szukając idealnej torebki. Podróbka to totalne faux pass, natomiast wybierając torebkę “inspirowaną” również warto mieć świadomość, co tak naprawdę kupujemy.

Pozwoliłam sobie przygotować dla Was galerię na moim Pinterest. Każda z torebek jest podpisana w opisie: KLIKNIJ TUTAJ . Podgląd zamieściłam poniżej. Ile z nich potrafisz nazwać bez podpowiedzi? 😉
 

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.