Jak kupować i nie zwariować? 8 zasad mistrzyni wyprzedaży

wyprzedaże jak kupować
Promocje w sieciówkach kuszą coraz niższymi cenami. Jak kupować na wyprzedażach? Poniżej 8 kluczowych wskazówek. Sprawdź też kalendarz wyprzedaży i wpis jak stworzyć idealną garderobę.

1. MUST HAVE LISTA

Porządek w szafie to punkt wyjścia. Coś z dotychczasowej garderoby się zużyło? Jeden dodatkowy element da Ci nowe możliwości zestawień? Zanotuj! Coś z nowości w sklepach idealnie pasuje do Ciebie? Zrób zdjęcie i jeśli po kilku dniach dalej tego pragniesz – wpisz na listę.

2. TRENDY

Nowe trendy na nadchodzący sezon i przyszły rok warto już teraz wziąć pod uwagę (skorzystaj z kolekcji pre-fall, pre-spring, cruise). Kupuj to, co będziesz w stanie zreinterpretować. Unikaj modowych “szałów” (te zwykle żyją krótko), charakterystycznych rzeczy promowanych w mediach czy w witrynach – opatrzyły się i będą zapamiętane.

3. AKCESORIA

Modne stylizacje budują dodatki (biżuteria, okulary, paski, buty, torebki itd.), a że to na nich oszczędzasz w sezonie, zaplanuj je koniecznie na swojej liście.

4. LEVEL UP

Sięgnij po coś lepszego niż zwykle, ale za cenę, która nie przekracza już twojego budżetu. Za pół roku będziesz odczuwać nie cenę, ale właśnie jakość rzeczy. Przejrzyj wyprzedażową ofertę sklepów do których zwykle nie zaglądasz. Sprawdź sklepy internetowe – często oferują jeszcze większe rabaty niż sklepy stacjonarne.

5. ZAPLANUJ TRASĘ

Określ główne cele. Wyznacz sklepy i swój limit czasowy. Nie kupuj w stanie zmęczenia i znudzenia, „do oporu” aż „coś” znajdziesz. Na początku odwiedź najmniej zachęcające cię sklepy, w możliwie szybkim tempie (łatwiej unikniesz efektu „no dooooobra… niech bęęędzie…”).

6. BĄDŹ CZUJNA

Dokładnie sprawdzaj rzeczy: czy nie ma plam, rozpruć, zaciągnięć, czy rzecz ładnie układa się na ciele, nie marszczy, nie przesuwa dziwnie. O ile sklepy nie dorzucają wybrakowanego towaru, to i tak często jest on przebrany z najlepszych sztuk lub zniszczony od niedbałego mierzenia.

7. BĄDŹ WYMAGAJĄCA

Jeśli już w sklepie nie masz kilku pomysłów z czym zestawisz daną rzecz, odpuść ją. Nowy zakup powinien funkcjonować w obecnej szafie.
Na zakupy idź w ciuchach, w których wyglądasz i czujesz się świetnie. Jeśli mierzona rzecz nie daje Ci takiej satysfakcji, to nie warto w nią inwestować nawet grosza.

8. NIE PASUJE – NIE KUPUJ

Okazyjna cena nie przysparza ciuchowi magicznych zdolności dopasowania się. Pytaj – może w innych sklepach stacjonarnych czy w sklepie internetowym będzie upragniony rozmiar. Często wystarczy poprosić sprzedawcę o sprawdzenie i rezerwację.

Powodzenia!

Zapisz

9 komentarzy
  1. Bardzo przydadzą mi sie te porady! Oby łowy na przecenach zakończyły sie sukcesem. Kiedy bedą przeceny w Zarze? Tam sa niezłe okazje.

    1. Teraz przed Świętami będą kusić pewnie -50%, ale lepiej poczekać po Nowym Roku – wtedy więcej rzeczy się pojawi. Wtedy ruszą pełną parą, rosnąc do początku lutego 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.