Lekcja street style: jak pozować do zdjęć?

jak pozować do zdjęć

Chcesz lepiej prezentować się na zdjęciach? Pozowanie do zdjęć to zmora części blogerek i większości wyjeżdżających na wakacje ;). Kto, oprócz modelek, wie jak pozować do zdjęć? Bohaterki stylu ulicznego!
Triki?

1. Wyprostuj się!

Ściągnij łopatki do siebie i w dół, tak, by biust powędrował do góry. Wyprostowana sylwetka to połowa sukcesu. Nawet jeśli pochylasz głowę, plecy powinny być proste.

2. Jedno kolano do przodu

pozowanie blogerki

Bardzo prosta rzecz – stajesz ciężarem ciała na jednej nodze, a drugą delikatnie uginasz i wspierasz na palcach. Działa przede wszystkim przy zdjęciach z sylwetką ustawioną przodem. Wygląda naturalne, na luzie i bardzo korzystnie.

3. Stabilny rozkrok

pozy do zdjęć

Gdy pozujesz, nogi są albo zestawione ze sobą, albo rozstawione (to ważne:) nieco szerzej niż szerokość bioder. Taki lekki rozkrok daje wrażenie mocno stąpającej, silnej sylwetki. Można do tego dodać lekkie przeniesienie ciężaru ciała na jedną nogę.
Uwaga: stopy skieruj przed siebie lub lekko na zewnątrz. Skierowane do środka zrobią z Ciebie małą, nieporadną dziewczynkę 😉

4. Ciężar ciała na tylnej nodze

pozowanie blog moda

Zwłaszcza jeśli stajesz lekko bokiem do kamery, przenieś ciężar ciała na tylną nogę. Przednią możesz wyciągnąć do przodu wyprostowaną (nogi sięgają wtedy nieba) lub tylko zgiąć w kolanie – do wyboru. Ale dzięki przeniesieniu ciężaru na tylną nogę, sylwetka zyskuje na lekkości i swobodzie.

5. Stawiaj duże kroki

pozowanie marsz zdjęcia

Jeśli chcesz wyglądać dobrze na zdjęciach robionych w trakcie marszu – stawiaj duże, wręcz przerysowane, kroki. Dzięki temu zdjęcie zyskuje na dynamice, a Ty na długości nóg ;). Staraj się możliwie unikać zginania kolan (co na szpilkach proste nie jest).

6. Wrzuć na luz

pozy do zdjęć blog moda

Jeśli masz autentyczną ochotę na wygłupy – pokaż to :). Spontaniczna radość, humor i dobra zabawa wychodzą na zdjęciach najlepiej. Warunek – na prawdę jest to kwestia Twojego fantastycznego humoru. “Na siłę” nie wychodzi 😉

W serii lekcja street style pokazały się:
9 stylowych sztuczek gwiazd street-style
modne stylizacje na upalne dni

Zapisz

Zapisz

11 komentarzy
  1. Dziękuję za kolejny wartościowy post 🙂 Przesłałam moim "modelkom" i już się zaczęło marudzenie, że to się nie da itp, ale ja będę twarda, rozliczę z każdej pozy 😉
    oczywiście żartuję i jeszcze raz dziękuję 🙂

    Pozdrawiam, Lumpola

  2. Zgrabnie ujęłaś to, do czego większość dziewczyn metodą prób i błędów dochodzi latami 😉 Największy problem zawsze jest z ,,chodzeniem", czyli tym jak dobrze wyglądać w trakcie ruchu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.