Lekcja street style: jak być glamour ?

 

Poczuć się jak gwiazda? Być częścią świata pełnego blichtru i luksusu? Chyba każda z nas miewa taką zachciankę – być glamour. A takie poczucie możemy sobie dać niezależnie od zawartości portfela. Wystarczy zastosować kilka reguł 😉

 

NIE BÓJ SIĘ STROIĆ

być glamour

Glamour oznacza urok,  splendor, czar czy blask. Chcesz być glamour? Odważ się założyć “wyjściowe”, wieczorowe ubrania za dnia. Postaw na koronki, szyfony, kaszmir, aksamit, skórę, futra, taftę, metaliczne tkaniny, żakardy, hafty, zdobienia, cekiny, złocone elementy, ekstrawaganckie fasony.  Ach, wysoka jakość ubrań też jest w cenie!

 

PIĘKNIE SIĘ PORUSZAJ

stylizacje glamour

Glamour to także naturalna postawa będąca mieszanką pewności siebie, sex apeal’u i elegancji. Subtelna kokieteria obecna w uśmiechu, ruchach bioder i rąk. Jak nauczyć się takich ruchów? Zapisz się na taniec towarzyski, balet czy taniec brzucha (YouTube też się przyda), ćwicz w domu chodzenie z książką na głowie. Wybieraj buty na obcasie (wymuszają ruch bioder), a stopy układaj jakbyś szła po linie. Działa!

 

NOŚ TYLKO STYLOWE AKCESORIA

styl glamour

Akcesoria mogą stylizację “zrobić” albo “zabić”. Okulary (przeciwsłoneczne i korekcyjne), torebki, buty, szale i biżuteria to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy, zwłaszcza jeśli nie lubisz bardzo strojnych ubrań. Zasada jest taka, że dodatki powinny zawsze wyglądać na najbardziej luksusowe elementy ubioru. Jeśli wyglądają na gorszej jakości niż ubrania, nie należy ich zakładać.

 

OPANUJ CHAOS NA GŁOWIE

glamour stylizacje

Malowniczo rozwiany włos jak z okładek czasopism bez wysiłku? No chyba, że dostałaś wielki dar od Matki Natury. Zdecydowana większość z nas po wystawieniu na wiatr kończy z malowniczym… kołtunem. A wystarczy dobre cięcie + modelowanie na szczotce, wymiennie: estetyczny kucyk, kok czy warkocz. O braku zaniedbanych odrostów chyba nie muszę wspominać. Zadbana fryzura to często połowa urody!

 

PRZEBYWAJ W PIĘKNYCH MIEJSCACH…

być glamour

… wśród pięknych ludzi. Snobizm? W pewnej mierze. Jednak cała ta otoczka, którą stworzysz, pośród zaniedbanego blokowiska czy wiejskich gospodarstw będzie wyglądać po prostu karykaturalnie, a Ty możesz czuć się zwyczajnie nie na miejscu. I nie mówię tylko o tle do zdjęć Twojej stylizacji.

– przeczytaj również: Lekcja street style: jak pozować do zdjęć? –

Niekoniecznie musisz kursować między luksusowymi hotelami w bajecznych lokalizacjach. Zadbaj jednak o wystrój swojego domu/pokoju, bywaj w teatrze czy filharmonii, odwiedzaj dostępne Ci galerie i muzea, zwiedzaj okoliczne pałace i ich zespoły parkowe, napij się kawy na pięknej starówce… no i znajdź osoby, które z radością będą Ci w tym towarzyszyć. Bo glamour to styl, sposób poruszania się, ale i życiowa postawa.

 

Zapisz

Zapisz

3 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.