Prawdy i mity stylu: czy “stylowy” znaczy “drogi”?

Wiadomo, że jakość i design pociągają za sobą cenę. Ale gdyby odpowiedź była tak oczywista, pewnie nie zaczęłabym prowadzić tego bloga.

A więc…

Jak tanio i stylowo się ubierać?

jak się ubrać stylowo modnie tanio

MĄDRZE ZARZĄDZAJ GARDEROBĄ

Garderoba, która pozwoli Ci się stylowo ubrać, jest dograna do Twoich potrzeb, urody i sylwetki. Mądrze dziel dostępny budżet. Poza tym, jeśli masz kupić dwie byle jakie rzeczy, postaw na jedną porządną. Te same pieniądze, a efekt zupełnie różny (dodać, że najtańsze zwykle okazuje się najdroższe to już banał).

POLUJ

Przeglądaj oferty sklepów i szukaj najlepszych kąsków – pięknych, w rozsądnej cenie. Niektóre warto kupić, zanim znikną, inne poczekają na wyprzedaże. A wyprzedaże, wiadomo – dodam tylko ich kalendarz i wskazówki.
Gdzie jeszcze zaglądać?

  • serwisy wyprzedażowe (ZłoteWyprzedaże, Limango itp.)
    – ze względu na biżuterię, zegarki i galanterię skórzaną – chociaż mnie irytuje zalew ofert na skrzynkę
  • outlety
  • second-handy
  • targi i bazary mody – w poszukiwaniu unikatowych rzeczy
  • butiki jak Pakamera czy DaWanda – (jw.)

NOŚ PIĘKNE AKCESORIA

Buty, torebki, biżuterię, okulary … Nie bez powodu to akcesoria napędzają finanse domów mody. Zwykle najtrwalsze, mogą być eksploatowane w zasadzie codziennie, bo stanowią uzupełnienie stylizacji.

Jak określić, czy rzecz warta jest zakupu?
Pomijając dopasowanie itd. – mają wyglądać na najdroższy element stylizacji. Jeśli znalazłaś coś w niskiej cenie, zapytaj się, czy rzecz byłaby “warta” wielokrotności swojej ceny. Jeśli nie – odpuść.

BĄDŹ PEWNA SIEBIE

Wiesz, dlaczego tak lubimy kupować nowe ubrania? Bo wraz z nimi, kupujemy PRZEKONANIE, że wyglądamy dobrze, stylowo, modnie… . Znasz tą ekscytację, komplementy i zastrzyk pewności siebie. Szmatki sprzed roku czy więcej, co tu kryć, już nie dają takich wrażeń.

Przekonanie – to w największej mierze kupujesz w sklepie. Jeśli nauczysz się pewności siebie, będziesz szła pięknym krokiem, dumna i wyprostowana, to nawet w byle jakich szmatkach zaprezentujesz się jak gwiazda wybiegów.

 

Zapisz

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.