Bransoletka DIY inspirowana perłami Chanel jesień ’16

bransoletka DIY Chanel blog

Biżuteria DIY cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, bo dostajemy oryginalny, jedyny w swoim rodzaju dodatek za często śmieszne pieniądze. Moja bransoletka DIY inspirowana jest perłami Chanel z pokazu na jesień-zimę 2016/17. Oczywiście taką samą techniką możecie przygotować naszyjniki, tylko koralików trzeba będzie znacznie więcej :). Ta biżuteria szczególnie prezentuje się na ciemnym tle.

bransoletka diy blog chanel

Potrzebujesz:
– białych perełek różnej wielkości
– czarnych koralików (znacznie mniejszych niż perły, mogą być również różnej wielkości)
– zakończeń do żyłek
– koluszek
– wybranego zapięcia
– żyłki lub bardzo mocnych nici

bransoletka diy biżuteria blog

Zaczynamy od ucięcia długiego (ok 50cm) kawałka żyłki. Zaginamy ją w połowie, nawlekamy koralik i przewlekamy całość przez środek zakończenia do żyłki (zamiast koralika można zawiązać wielki guzeł, ale koralik jest pewniejszy).

Dalej – nawlekamy koraliki – naprzemiennie białe i czarne. Można mieszać ich wielkość :).

biżuteria diy blog

Gdy już mamy nawleczonych koralików wystarczająco, by opleść nadgarstek, przewlekamy drugie zakończenie żyłki, nawlekamy koralik, po czym zawiązujemy guzek i “wracamy” końcówkami żyłki przez dziurkę zakończenia, przewlekamy jeszcze przez kilka koralików (by żyłka się nie rozwiązała) i ucinamy nadmiar. Pierwsza bransoletka gotowa 🙂

bransoletka diy blog

Można na tym etapie zakończyć – zacisnąć zakończenia, z pomocą koluszek zamocować zapięcie. Jednak cały urok pereł w wydaniu Chanel polega na ich przesadzie, stąd dodałam jeszcze dwa sznurki o perłach innej wielkości.

biżuteria DIY blog

Oczywiście można po prostu powtórzyć procedurę przy pierwszym sznurku, ale zapomniałam kupić więcej zakończeń do żyłek. Więc tym razem żyłkę przewlekłam przez ostatni koralik w bransoletce i tak zaczęłam nawlekać kolejny sznurek.

biżuteria bransoletka DIY blog

No i analogicznie, na zakończenie przeplatam jedną żyłkę przez koralik gotowej bransoletki, zawiązuję guzek i wracam się z końcówkami żyłki, przeciągając je przez kilka koralików dorobionego sznurka. Ucinam.

Dokładnie tak samo dodałam jeszcze trzeci sznurek.

Na koniec przez zakończenia żyłek przewlekłam koluszka, na koluszkach zamontowałam zapięcie. A efekt?
Oceńcie same 🙂

Bransoletka DIY gotowa!

diy blog bransoletka diy blog biżuteria

 

3 komentarze
  1. Ale ładna 🙂 Przypomniał mi się mój naszyjnik ślubny, właśnie DIY, z pereł różnej wielkości. Straszono mnie, że perły przynoszą pecha, a wytrwałam już 30 lat, z czego tylko pierwsze 25 były trudne, a potem już z górki 🙂 Dziękuję za taką nostalgiczną podróż 🙂
    Pozdrawiam serdecznie, Ola

Leave a Reply

Your email address will not be published.