Dzienne i wieczorowe stylizacje z jednego zestawu ubrań

Cały dzień jesteś “na mieście”, a wieczorem wychodzisz i nie masz się kiedy przebrać? Mam dla Ciebie 5 pomysłów, jak przygotować dzienno-wieczorowe stylizacje, które nie wymagają zmiany garderoby, a najwyżej paru detali.

PROSTOTA, ELEGANCJA, NONSZALANCJA

stylizacje dzienne wieczorowe

Te trzy słowa to przepis na stylizację adekwatną na dzień i wieczór. Ubrania z gładkich, szlachetnych materiałów, o wysmakowanym kroju i efektowna biżuteria zawsze będą dobrym wyborem na wieczorne wyjście (nie ważne: randka, koktajl czy spotkanie z przyjaciółkami). Dodajmy do tego trochę zabawy i nonszalancji (by nie było zbyt oficjalnie – np. mniej zobowiązująca torebka, kolor, luźniejszy krój) i otrzymujemy elegancką stylizację adekwatną również za dnia.

MAŁA SUKIENKA I TOWARZYSTWO

stylizacje na dzień i na wieczór

Niekoniecznie czarna (dlaczego, już pisałam). Ta do pracy nie powinna razić nieskromnym dekoltem i kusą długością, ale może odkrywać ramiona – przy aktualnych chłodach i tak nosisz coś na wierzchu. W roli okrycia sprawdzi się żakiet, który dobrze ułoży cię pod płaszczem, a “podrasujesz” go, podciągając rękawy do długości 3/4.
Spokojny zestaw warto dopełnić charakterną torebką.  A kozaki noszone za dnia, wieczorem można zastąpić efektownymi szpilkami.

KOSZULA I SUKIENKA

sukienka na koszulę stylizacje wieczorowe stylizacje dzienne

Sukienki noszone na koszule to mocny trend tego roku, żywcem wydarty z lat 90-tych. Ale warto z niego skorzystać, bo nadarza się okazja, by wyciągnąć z szafy najbardziej odjazdowe, wieczorowe sukienki. Zestaw koszula+sukienka można nosić w dwóch wariantach : biurowym i wieczorowym.
W zestawie biurowym, koszulę zakładamy na sukienkę, która robi w tym momencie za spódnicę. Aby sylwetka nie wyglądała ciężko, rozpinamy dół koszuli (od talii), a talię zaznaczamy paskiem.
W zestawie wieczorowym, to sukienka jest na wierzchu, a koszula znajduje się pod spodem. W zależności od dekoltu sukienki, można koszulę rozpiąć lub zapiąć na ostatni guzik. Dodatkowo można bawić się rękawami: podwinąć i ułożyć w ekstremalne bufy (tu szczególnie polecam pożyczyć męską koszulę) lub zostawić proste, z nonszalancko rozpiętymi mankietami.

WIECZOROWA BLUZKA I SWETER Z DEKOLTEM

stylizacje dzienne stylizacje wieczorowe do biura

Wieczorowa bluzka do pracy to niekoniecznie dobry pomysł. Ale jeśli ukryjemy ją pod swetrem (rzecz jasna – z dekoltem – by kawałek bluzki był widoczny), całość nabierze mniej wieczorowego charakteru. Do tego stylowa spódnica, spokojne buty i większa torebka. A na wieczór wyciągamy z torby mniejszą torebkę i strojne kolczyki ;).

IMPREZOWA SPÓDNICA OPANOWANA

cekinowa spódnica stylizacje dzienne stylizacje wieczorowe

Miękkie dzianiny to sposób nie tylko na wieczorowe bluzki, ale również spódnice. Dzianinowy top i długi kardigan z miejsca gaszą połysk cekinowej spódnicy, dzięki czemu całość staje się bardziej uniwersalna. A wystarczy zdjąć sweter i kapitalna wieczorowa stylizacja gotowa!

Zapisz

3 komentarze
  1. Świetne zestawienia 🙂 Też lubię bawić się modą, ale nigdy nie zdecydowałam się na torebkę z motywem kwiatowym do stonowanego ubrania 😉 A gdzie kupujesz ubrania? Ja ostatnio stawiam na wspieranie polskiego rynku i kupuję z mg-shohlari, a mają tam takie cuda jak tutaj u Ciebie 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.