Lekcja street style: Jak nosić futro?

Futro pojawia się w każdych jesienno-zimowych trendach. I czy jest w tym coś dziwnego, skoro ma sens tylko o tej porze roku? Anna Wintour, spytana o najlepszy sposób noszenia futer, odpowiedziała żartobliwie – “ja noszę je na plecach”. To jedno się nie zmienia, chociaż samo futro zmienia się ze względu na trendy. W 2015 r. panowało szaleństwo na noszenie przeskalowanej etoli przerzuconej na skos jak jak szarfa i spiętej paskiem w talii (obecnie też aktualne). W tym roku modne są przede wszystkim futrzane elementy: czapki, obszerne kołnierze, mankiety u rękawów. Jak nosić futro?

Z długimi, smukłymi nogami 😉

jak nosić futro

Futro buduje dużą objętość. Aby zachować proporcje, warto podkreślić i wydłużyć smukłe nogi – stąd najczęściej widzimy futro w towarzystwie czarnych rurek. W tym wszystkim nie zapomnij o masywnych butach, które zrównoważą (wizualnie ciężką) górę sylwetki. Niekiedy jest to nawet ważniejsze niż te chude nogi :).

W formie etoli i kołnierzy

jak nosić futro stylizacje

Jak nosić futro, jeśli nie chcesz się zmienić w futrzaną kulę? Noś futro w detalach jak kołnierze i etole. To futrzany trend sezonu. Nada szyku, ale nie wyolbrzymi sylwetki. Dodatkowo masz znacznie więcej możliwości do wypróbowania, w tym zmianę samego futra na takie o innym kroju, kolorze czy fakturze. Noś przerzucone na skos przez sylwetkę, zarzucone jak kołnierz, lub nonszalancko przewieszone na około szyi. I w każdym momencie możesz z niego zrezygnować. Warto testować.

W kolorze

jak nosić futro stylizacje

Jak zwracać uwagę futrem, to na całego – postaw na wyrazisty kolor czy wzór. Plusem wszelkich “mozaikowych” czy patchworkowych futer jest spotęgowany efekt wizualny i … drobniejsza sylwetka, bo zamiast jednej futrzanej płaszczyzny mamy rozpraszający uwagę melanż.

Im dłuższe, tym delikatniejsze

jak nosić futro stylizacje

Najbardziej objętościowe futra powinny być krótkie. Jeśli planujesz zakup długiego futra (o długości płaszcza), wybierz wersję o mniejszej objętości (np. o długim, ale rzadkim włosiu lub gęste, ale krótko strzyżone). W przeciwnym razie futro “pochłonie” Cię, jak panią z ostatniego zdjęcia na powyższej sklejce ;).

 

4 komentarze
  1. W tym roku futro mnie bardzo pociąga, ale ponieważ nie mam bocianich nóg, wręcz przeciwnie, chyba musze trochę uważać, i stosować je ostrożnie 🙂 Ale za post dziękuję
    i poczęstuję nim dziewczyny u mnie 🙂 Buziaki!

Leave a Reply

Your email address will not be published.