Czy stylowy znaczy modny? Premiera E-BOOKa “Style w modzie”

style w modzie
by Pipry z mamrami, edited by me

Jak chcemy wyglądać? Stylowo, modnie, klasycznie, kobieco… A co to właściwie dla Ciebie oznacza? Czy stylowy znaczy to samo, co modny? Czy moda i styl idą w parze? Czy masz swój styl albo ubierasz się stylowo?

Moda i styl

Przywiązujemy dużą wagę do wyglądu. Na jego podstawie oceniamy się wzajemnie, prezentujemy swój indywidualny charakter czy zainteresowania, określamy się jako część grupy czy społeczeństwa. Odpowiedni wygląd może zaważyć na naszych relacjach, popularności, pracy, karierze… niekiedy zrzucamy na niego odpowiedzialność za nasze sukcesy lub porażki. Jednocześnie nasz wygląd i pogoń za aktualnie lansowanym “ideałem” wiele mówi o nas, jako ludziach i o czasach, w których żyjemy. O wartościach, marzeniach, aspiracjach. O naszej kulturze i osiągnięciach.
Gdy tylko spojrzeć na historię mody z całym tłem toczącego się życia, okazuje się ona fascynującą “ściągą” z danych czasów.

W modzie najbardziej interesuje mnie to, co (za jej pomocą) opowiadamy o sobie. Chociaż byłabym bardzo ostrożna z wyciąganiem śmiałych wniosków o osobie na podstawie jej wyglądu… kto z nas tego nie robi? Ba, sami bardziej świadomie lub mniej, staramy się wywrzeć swoim wyglądem odpowiednie wrażenie, pokazać swoją osobowość, dopasować się do grupy.

Brakowało mi książki, która spróbowałaby pokazać, dlaczego ubieramy się w dany sposób i co tym próbujemy pokazać. Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem bycia modnym, stylowym albo posiadającym styl. Co wyrażają dane style w modzie i jak ubierać się zgodnie z nimi…

Brakowało mi takiej książki, więc podjęłam się próby napisania jej samodzielnie.

Przyznam, że oddaję Ci swoje dziecko z drżącymi rękami i sercem. Jestem podekscytowana, pełna optymizmu i onieśmielona jednocześnie. Bardzo liczę na Twoje uwagi i wrażenia, tym bardziej, że udostępniona wersja (aktualnie obejmująca 70 stron) czeka na rozwinięcie. Tym samym możesz pomóc mi w dopracowaniu jej ostatecznego kształtu.

style w modzie

E-book “Style w modzie” otrzymasz ZA DARMO

za pośrednictwem linku, przy okazji zapisania się do newslettera
(musisz potwierdzić subskrypcję na swojej poczcie).


Zapisz

1 Comment
  1. Kochana, ale sobie zadałaś zadanie 🙂 SUPER!, połknęłam na razie e-booka w tempie rekordowym, więc może nieco pobieżnie. Konstrukcja fajna, wiedza przekazana jasno i zwięźle, fajne podsumowania i ilustracje. Postaram się przeczytać ponownie na spokojnie, może wtedy będę miała jakieś przemyślenia 🙂 A tymczasem chciałabym tego posta udostępnić, ale nawet Ty jeszcze tego nie zrobiłaś, więc nie wiem czy mogę ???
    Buziaki <3

Leave a Reply

Your email address will not be published.