Dziewczyna Dolce & Gabbana

 

styl dolce gabbana

Dolce & Gabbana zachwycają z kolekcji na kolekcję spójną, ekscentrycznie kolorową opowieścią o życiu pełnym słońca i szczęśliwego życia. Ich estetyka jest dalece rozpoznawalna: bardzo wyrazista i skrajnie strojna, ale jednocześnie szalenie kobieca i optymistyczna – co zapewne zadecydowało o trwałym sukcesie. Decyzją gruntującą pozycję marki było zamknięcie w 2011r. tańszej linii D&G (którą dewaluowały niezliczone podróbki i kradzieże logotypu), a zwrócenie się ku wysokiemu krawiectwu spod znaku “alta moda” (włoskiego odpowiednika haute couture). Od tamtego momentu Dolce & Gabbana serwują nam niezapomnianą bajkę o szczęśliwych księżniczkach Sycylii.

I chociaż styl tego domu mody to “nie moja bajka”, za każdym razem jestem całkowicie oczarowana – chciałabym mieć i nosić każdy look, najlepiej w wersji dokładnie przeniesionej z wybiegu. Nawet jeśli te rzeczy nie kleją się do mnie i mojej szafy (mojej kolorystyki, stylu, osobowości), za każdym razem szukam czegoś, co mogłabym do tej szafy przemycić…. (tj. szukam odpowiedników w sieciówkach lub tworzę coś sama, bo o pierwowzorach mogę jedynie pomarzyć).

Jak ubierać się w stylu Dolce & Gabbana ?

  • Twoja paleta to najbardziej wyraziste i soczyste barwy: jasna czerwień, słoneczna żółć, trawiasta zieleń, lazur, indygo oraz biel, czerń i obfity dodatek złota. I jeszcze więcej złota.
  • powyższą paletę ubieraj w kontrastowe, wyraziste wzory pełne optymizmu. Dolce & Gabbana słynie z białych stokrotek na czarnym tle, jaskrawo-czerwonych róż, soczystych cytryn z liśćmi, biało-kolorowych pasów. Wzory są drukowane na płótnie lub haftowane na czarnych tiulach i koronkach. Sycylia jest stałą inspiracją projektantów, stąd często w kolekcjach widoczne są nadruki jak ze ściennych malowideł czy motyw płytek Azulejo, popularnych na tym obszarze
  • noś się na bogato, z dużą dozą ekstrawagancji. Marka słynie z widowiskowej, bogatej w detale, romantycznej biżuterii (zwłaszcza kolczyków i opasek), skrajnie zdobionych torebek i butów (moja DIY torebka inspirowana kolekcją ss2015)
  • na bogato ma swoją kontynuację w częstej inspiracji barokiem (bogata, złota ornamentyka) oraz światem baśni. W kreacjach Dolce & Gabbana masz się czuć jak beztroska księżniczka
  • podkreślaj kobiecość nawiązując do Dolce Vita lat 50 i 60. Szerokie spódnice ołówkowe lub z koła na halce, bralet w roli topu, kocia kreska i czerwone usta, apaszka przewiązana wokół szyi lub robiąca za opaskę, efektowne szpilki i torebka-kuferek to standardowa sylwetka tego domu mody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zapisz

3 komentarze
  1. Ja już powoli nie wiem czyją dziewczyną chciałabym być 🙂 Ale nie zaprzeczę, że właśnie
    D&G i Gucci tak mnie zachwycili wiosennymi kolekcjami zeszłego roku, że między innymi przez nich wtopiłam w tą całą modę i bloga 🙂 Buziaki!

Leave a Reply

Your email address will not be published.