Moda w 2016r. Podsumowanie: trendy, wydarzenia i zjawiska

moda 2016 wydarzenia trendy zjawiska

Moda w 2016 roku była bardzo dynamiczna i to nie tylko jeśli o trendy chodzi. Zmieniają się stery u kluczowych domów mody, zmienia się system pokazywania kolekcji, za równo ze względu na łączenie prezentacji damskich i męskich, ale też ze względu na nowy schemat, gdzie ubrania są dostępne do zakupu bezpośrednio po pokazie.

Social Media coraz bardziej wchodzą w nasze życie (Instagram Stories, Instagram Shop Now), a z drugiej strony pojawia się przesyt (i porzucanie SM przez celebrytów). Przebojem wdarła się Prisma, o której zrobiło się jeszcze głośniej, gdy pojawiły się kontrowersje co do danych przekazywanych przez aplikację do jej wydawcy.

W Polsce pogoda dla mody kapryśna. Otworzyły się u nas nowe marki, a kilka już obecnych całkowicie wycofało się z rynku (River Island, Burberry). Najgorzej rok przeżyły polskie fashion weeki – te, z którymi rynek wiązał największe nadzieje, nie odbyły się (lub lepiej byłoby, gdyby się nie odbyły). W kontekście PR-owych klap, rozczarowaniem okazał się nowootwarty butik Diora, który okazał się rozbudowanym stoiskiem beauty.

Na świecie też działo się różnie. Słynny American Apparel już drugi raz ubiegał się o upadłość naprawczą. Jego los podzieliła kultowa platforma Nasty Gal, która również złożyła wniosek na początku listopada.

Przygotowałam slideshow przedstawiający (subiektywnie) najważniejsze zjawiska w modzie 2016 r.

 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
 
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
 
 
moda 2016 podsumowanie
 
moda 2016 podsumowanie
 
 

Zapisz

6 komentarzy
  1. Wszystkie opisane przez Ciebie hity sezonu bardzo do mnie trafiały, chociaż był moment, że nie mogłam już na blogach patrzeć na bluzki off shoulder 😉 No ale do mnie mało co nie trafia, może jedynie elegancki minimalizm 😉 Bardzo zasmuciłaś mnie Nasty Gal, tak że aż się pochorowałam i dopiero dziś uruchomiłam kompa w łóżku, a nie lubię pisać telefonem, szczególnie zastępczym, który robi ze mną co chce 🙂
    Dlatego dziś wciąż jeszcze świąteczne buziaki!

  2. Świetny slideshow, dobra synteza! 🙂 To naprawdę był rok wielkich zmian w branży mody. Dobrze było przypomnieć sobie to wszystko, dzięki!
    Pozdrawiam,
    lettashoes.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.