Stylowe kobiety – jak one to robią? 6 zasad stylowych kobiet

stylowe kobiety zasady stylowych kobiet
pic. NY Times

Jak wyglądać stylowo co dnia? Są kobiety, które tę umiejętność opanowały do perfekcji. Wbrew pozorom, ich zasady są proste i dostępne dla każdej z nas. Wcale nie chodzi o listę must-have. Sukces zależy od zaangażowania i odrobiny dyscypliny.

Stylowe kobiety znają siebie

Styl jest kwestią świadomego wyboru. Znasz swoją kolorystykę, sylwetkę, osobowość i umiesz znaleźć takie ubrania, które je podkreślą. Stylowe kobiety znają siebie i pokazują to swoim wizerunkiem. Oczywiście, także eksperymentują (nie chodzi o zamknięcie w sztywnych ramach), ale są w tym wierne sobie.

Stawiają na jakość zamiast ilości

Stylowe kobiety inwestują w ubrania wysokiej jakości, które wyglądają szlachetnie i dłużej pozostają w doskonałej kondycji. Ponieważ te ubrania są w spójnej kolorystyce i estetyce, świetnie się ze sobą łączą, dając różne możliwości miksowania. A że wolniej się niszczą i nie wymagają co-sezonowej wymiany, jest czas, by zebrać fundusze na kolejne świetne rzeczy. Brak presji pozwala na polowanie na wyprzedażach na najlepsze kąski.

Wkładają nieco wysiłku (chce im się)

Nie wierz, gdy ktoś pisze, że stylowe kobiety nie stoją przed szafą. Owszem, świetnie skomponowana garderoba znacznie ułatwia ubieranie, ale stylowe kobiety zwykle nie zarzucają na siebie byle czego, tylko szukają najciekawszych zestawień, kombinują z pomocą ubrań: pracują z fasonem, sposobem noszenia; ze smakiem zestawiają kolory, wzory i faktury. No i mają w sobie cierpliwość i zapał do szukania pięknych, ciekawych ubrań i dodatków.

zasady stylowych kobiet
pic. modage-styles.com

Dbają o detale

Niejako kontynuacja powyższych punktów. Stylowe kobiety dbają o odpowiedni dobór biżuterii, torebki (nawet kosztem przepakowywania się), butów, podrasowując nimi stylizację. Nie pozwalają sobie na urwane guziki, wymiętolone koszule i zdarte obcasy bez fleków (wydające dźwięk kroczącego konia). O wizerunku świadczy całość.

Współgrają z trendami

Ciężko powiedzieć, czy to stylowe kobiety wyznaczają trendy, czy ich styl doskonali się dzięki trendom. Nie mniej stylowe kobiety podążają z duchem czasów, zamiast zawieszać się w jednej dekadzie. Nawet jeśli ich styl opiera się o kilka kluczowych elementów, to te, poddawane regularnej wymianie, podążają za aktualnymi tendencjami  w modzie, a nawet je wyznaczają.

Ubierają się z myślą o sobie

Najbardziej stylowe są pewność siebie i naturalność, którymi promieniujesz. Stylowa kobieta ubiera się dla siebie, by czuć się swobodnie, w zgodzie ze sobą i pewnie, niezależnie od okoliczności.
Chodzi o to przekonanie, że wyglądasz idealnie.

11 komentarzy
 1. No i po przeczytaniu widzę, że bardzo stylowa to byłam w czasach przed schudnięciem i przed Lumpolą, kiedy miałam 1 mb szafy ubrań świetnej jakości, idealnie się komponujących i kamuflujących 🙂 Trudno, coś za coś, przynajmniej wiem, że w razie czego potrafię 😉 Buziaki! Udostępniam, choć tym postem podważam mój “autorytet” 😉

  1. wolę Cię teraz. Autentyczną, odważną i kreatywną :*. Może byłaś stylowa, a może… nudna i zachowawcza? Ważny jest balans 🙂

   1. Na tyle na ile mogłam, nie byłam nudna i zachowawcza, na szczęście 🙂 Ale na pewno potwornie ograniczona w możliwościach, kosztowało mnie to ogromnie dużo wysiłku żeby ukryć co trzeba, i wyglądać tak, żeby wciąż być sobą 🙂 Odpowiednie rzeczy znajdowałam tylko w drogich sklepach, z ogromnym trudem, więc nie czekałam na wyprzedaże, a skromne możliwości finansowe powodowały, że ta krótka szafa musiała być naprawdę idealna i na tamten moment była 🙂 Za nic jednak nie chcę do tego wracać 🙂

 2. Świetny blog – uwielbiam wszystkie Twoje wpisy. Znasz się na tym jak nikt inny…. a ile inspiracji mi podsunęłaś!
  Chwała Ci za to i rób to co robisz.
  Pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published.