Stylizacje dla dziewczyny typ Zima – analiza kolorystyczna

Rozwijając wpis z instrukcją o samodzielnej analizie kolorystycznej, mam dla Was opisy i stylizacje dla poszczególnych typów urody. Dziś zaczniemy od typu urody “Zima”.

typ urody zima

Uroda typu Zima jest zmysłowa i wyrazista. “Podręcznikowa” dziewczyna-Zima posiada:

  • ciemne włosy z perłowym refleksem (od średniego brązu po kruczoczarne)
  • mocną oprawę oczu (ciemne brwi i rzęsy)
  • błyszczące, wyraziste oczy
    (stalowo- lub czysto-niebieskie, zielone, ciemnobrązowe a nawet fiołkowe, wyraźnie odcinające się od białek)
  • cerę od porcelanowo-białej po bardzo śniadą

Oczywiście zdarzają się też wyjątki, np. miałam koleżankę-zimę, która była naturalną jasną blondynką (do tych włosów miała własne kruczoczarne brwi i rzęsy). Aby w sposób pewny określić swój typ urody, najlepiej sprawdzić, jak Twoja uroda współgra z poszczególnymi kolorami, tzn. jakie są jej cechy.

Typ urody Zima określają trzy cechy: chłodna, kontrastowa i głęboka. Co to dokładnie oznacza?

zima typ urody
paleta zimy

chłodna – preferuje kolory z domieszką niebieskości
kontrastowa (czysta) – preferuje wyraziste zestawienia i nasycone, żywe kolory
głęboka (ciemna) – woli kolory ciemne i intensywne, dopełnione czernią

UWAGA: Określenie “ciemny” i “głęboki” stosuje się zamiennie, ale należy pamiętać, że nie każdy kolor ciemny jest głęboki. Oba poniższe kolory są ciemne, jednak ten po lewej płowieje w zestawieniu z kolorem po prawej, brakuje mu “mocy”. To dlatego, że zamiast czerni, ma w sobie szarość (przygaszenie).

Bez nazwy 2


Paleta Zimy jest jednocześnie chłodna, kontrastowa i głęboka. Jednak możemy wyróżnić 3 podtypy Zimy, w zależności od tego, która z trzech cech dominuje w urodzie danej osoby.

Chłodna Zima

zima typ urodyChłodna Zima jest najsubtelniejszą z Zim. W jej cerze często wyraźnie przebijają różowe naczynka, włosy mają wyraźnie chłodny refleks (to jeden z niewielu typów, którym dobrze w srebrnych/białych włosach). Spośród Zim najlepiej prezentuje się w szarości; lubi szlachetne odcienie i perłowo-satynowy połysk, przez co w odbiorze jest zimna, ale bardzo elegancka.

zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody

 

 

Czysta Zima

zima typ urody stylizacje

Czysta (kontrastowa) Zima jest znana ze swoich wyrazistych oczu. Jako jedyna idealnie wygląda w połączeniach bieli i czerni oraz może nosić nawet największe kontrasty barwne. Lubi graficzne wzory, ostre linie i odważne barwy. W sposobie noszenia się może być krzykliwa, wręcz ekstrawagancka, ale uchodzi jej to płazem (patrz: Macademian Girl)

zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody
zima typ urody
 
zima typ urody

 

 

Głęboka Zima

z3W podziale na 4 pory roku często określana jako Zima typ południowy. Nawet jeśli używa jasnego podkładu, jej cera wydaje się śniada. Włosy i oczy tylko w ciemnym kolorze. Zmysłowa, lubi silne i drapieżne elementy, stąd świetnie wygląda w stylu militarnym i zwierzęcych printach. Jej paleta jest dość ciężka (i ma wśród Zim najwięcej ciepłych odcieni), stąd lubi wyraziste, mięsiste faktury swetrów, zamszy, weluru.

 
uroda zima stylizacje
 
uroda zima stylizacje
typ urody zima
 
typ urody zima
 
 

 

 

Halo, są tu jakieś Zimy? 🙂

 

Zapisz

9 komentarzy
  1. Przydatne porady. Pewne pytanko odnośnie kolorystyki stroju. Czy lepiej decydować się na kolory typu niebieski, czerwony, czy na ciemniejsze tony np. czarny, szary?

    1. Chociaż głęboka zima może cała ubrać się na czarno i będzie wyglądała dobrze, zawsze będę za kolorem w stylizacji 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.