Kolory Pantone wiosna-lato 2017 -palety i stylizacje

kolory pantone wiosna lato 2017

Paleta Pantone na sezon wiosna – lato 2017 jest wyjątkowo spójna. Świeża, łagodna, pełna optymizmu i spokoju. Idealnym odzwierciedleniem tych cech jest kolor roku – Greenery. Pod tą nazwą kryje się radosna, subtelna zieleń, tyle ładna, co mało twarzowa (chociaż dziewczyny o urodzie Wiosen, a zwłaszcza rudowłose Jesienie powinny się z nią polubić).

Kolory na wiosnę – lato są subtelne, rozbielone i przypudrowane. Na tym tle nieco wybija się najodważniejszy, a i tak wyciszony, Lapis Blue, który jeszcze najlepiej trafia kolorystycznie w mocną paletę Zimy. Chłodna i Czysta Zima polubią się jeszcze z Pink Yarrow i Island Paradise. Głęboka Zima skorzysta z także z Pink Yarrow, ale pastelowy Island Paradise zamieni na, nomen-omen, ognisty Flame. Więcej nt. zimowych typów urody i ich palet kolorystycznych w poprzednim wpisie.

Przez ciepło przebijające w kolorystyce, powyższa paleta jest stworzona z myślą o dziewczynach o urodzie Jesieni i Wiosen. Mogą one próbować każdy kolor, chociaż nie zawsze będzie on korzystny przy twarzy.

Dziewczyny o urodzie typ Lato polubią się z większością kolorów, jednak bez Primrose Yellow, Greenery i Flame, które są za ciepłe dla chłodnych, letnich tonów.

Zestawienia kolorów

Moje ulubione połączenia? W tej palecie mogłabym je składać niemal w nieskończoność. Ale mam kilka przykładów 😉

kolory pantone wiosna lato 2017
primrose yellow +pink yarrow +kale

 

kolory pantone wiosna lato 2017
kale + pale dogwood + hazelnut + island paradise + niagara

 

kolory pantone wiosna lato 2017
greenery + flame + lapis blue

 

kolory pantone wiosna lato 2017
pale dogwood + niagara + lapis blue

 

kolory pantone wiosna lato 2017
flame + lapis blue + pink yarrow

 

kolory pantone wiosna lato 2017
island paradise + pale dogwood +primrose yellow +pink yarrow

 

 

Zapisz

5 komentarzy
  1. No i jest 🙂 Patrzę na te kolorki i cieszę się, że zostały te blisko brudnego różu i błękitu, zieleń pewnie zaryzykuję, żółtego chyba nie tknę nawet w kategoriach wyzwania, chyba, że trafi się hicior za 1 zł 😉 Flame nosiłam radośnie przed schudnięciem, więc też podobne podejście, jak do żółtego, bo nie lubię skojarzeń z tamtym okresem, nawet mocnych loków na głowie nie lubię, choć wszyscy chwalą 😉 Z Twoich zestawów kolorowo dla mnie drugi i czwarty, a uczuciowo i energetycznie trzeci, trochę to przeczy temu co pisałam wcześniej 😉 Buziaki!

Leave a Reply

Your email address will not be published.