Najlepsze kampanie domów mody wiosna-lato 2017

Marki płacą ciężkie pieniądze, by pojawić się w prestiżowych magazynach – dbają zatem, by ich kampanie olśniewały i konkurowały z edytorialami zamieszczonymi w danym czasopiśmie. Dzięki temu możemy oglądać piękne, hipnotyzujące, zapadające w pamięć zdjęcia. Wybrałam subiektywnie najlepsze kampanie z sezonu wiosna-lato 2017 i ułożyłam je w nie mniej subiektywny ranking.

#1 Miu Miu – “Suddenly next summer”

moda kampanie wiosna-lato 2017

moda kampanie wiosna-lato 2017

Klimat beztroskiego lata w drogim kurorcie lat z 50/60-tych ze szczyptą intelektualnego niepokoju, potęgowanego intrygującym kolażem z iście filmowych kadrów. A przy tym genialnie wystylizowana, a niełatwa moda projektu Mucii Prady. Jestem oczarowana.

 

#2 Kenzo – Music is my mistress

moda kampanie wiosna-lato 2017

moda kampanie wiosna-lato 2017

Kenzo unika oczywistości. W swojej kampanii spycha ubrania na drugi plan, eksponując sylwetki trójki artystów: Tracee Ellis Ross, Jesse Williams i Kelsey Lu. Zdjęciom towarzyszy krótki film przedstawiający bohaterów. Niesamowity klimat, kolorystyka, kadry, stylizacje.

 

#3 Givenchy

moda kampanie wiosna-lato 2017 moda kampanie wiosna-lato 2017

Tajemnicza, intrygująca, ciężka i eteryczna za razem. Sceneria surowej pustyni i liliowy filtr kolorystyczny dają wrażenie postaci z innego świata. Świat z powyższych fotografii, w drukowanym magazynie, zderzony jest z prostymi studyjnymi fotografiami o pragmatycznych stylizacjach. Przekaz? Givenchy ubierze każdego (i ta część kampanii mnie akurat nie przekonuje). Za to hipnotyzuje mnie surowe piękno powyższych zdjęć.

 

#4 Marni

moda kampanie wiosna-lato 2017 moda kampanie wiosna-lato 2017

A co, gdyby za aparatami postawić… modelki? Prosta, oszczędna w formie, ale bogata w detal i niebanalna kampania, w której nawet kable mają ważny udział w kompozycji. Piękna i doskonale trafia w ducha marki.

 

#5 Louis Vuitton – Series 6

kampanie moda wiosna lato 2017

Zderzenie ulotnego romantyzmu z zadziornością, miks idei paryskiego Lewego i Prawego Brzegu. Plus dziewczęcy “gang” w malowniczej, paryskiej scenerii. Na tym obrazie wszystko pięknie się dopełnia.

 

#6 Saint Laurent

YSL1

YSL2

Pisałam ostatnio o Saint Laurent i o m.in. inspiracji wyzwoloną atmosferą Studio 54.  Pierwsza kampania za dyrektywy Vaccarello odnosi się do niej w wyrazisty sposób. Mocna, seksowna, ocierająca się o wulgarność. Kontrowersyjna, ale jednocześnie wciągająca.

 

#7 Chanel

moda kampanie wiosna lato 2017

moda blog kampania wiosna lato 2017

Wielki powrót Arizona Muse i najbardziej energetyczna kampania sezonu wiosna lato 2017. Czysta, wyrazista, mieniąca kolorem. Idealna na wiosnę. Plus mój osobisty sentyment do koczków-ślimaczków, które z niemałą fascynacją zaplatałyśmy z dziewczynami na dyskoteki w podstawówce.

 

#8 Kate Spade

 kampanie wiosna lato 2017

Porównanie kobiety dźwigającej torebkę z jucznym wielbłądem znalazło swoje zastosowanie w modzie :D.
A może chodziło o przesłanie idealnej torebki na podróż przez życie? 😉 W każdym razie w kampanii Kate Spade nie brakuje poczucia humoru, koloru i elementu zaskoczenia. I o to chodzi 🙂

Zapisz

2 komentarze
  1. Zawsze czekam na Twoje posty, teraz też oglądam jeszcze na kacu poimprezowym, dziękuje Ci za nie, za tą pigułkę. Mnie najbardziej uwodzi Miu Miu i Chanel, może chodzi o kolor, może o to, że mam pewne schematyczne myślenie choćby o Chanel włączone, a ta kampania bardzo je poniewiera, powoduje, ze zapominam, że to pańciowata dla mnie Chanel, i uśmiecham się do tych zdjęć. Jak zawsze inspirujesz mnie tak, że zaczynam szukać czegoś, co mogłabym potraktować po swojemu 🙂 Buziaki, bo jednak słaba jestem 🙂

    patrząc na te energetyczne zdjęcia

  2. Justyno, bardzo fajny post:)) Patrze i podziwiam :)Szalone ,genialne pomysly warte zapamietania :)))Moze kiedys zrobie stylizacje z wielbladem w tle :)))bo na te od SL nigdy nie znajde w sobie odwagi :))))))

Leave a Reply

Your email address will not be published.