Typ urody Wiosna: ciepła, jasna, czysta. Palety i stylizacje

typ urody wiosna kolory stylizacje

Cechy urody Wiosny to: jasna, ciepła, czysta – i właśnie takie kolory będą dla niej najlepsze. Co nie znaczy, że zawsze będą to te same odcienie, a przynajmniej nie takie same ich kombinacje. Wiosny mają bardzo zróżnicowane palety :).

Jak wygląda typowa dziewczyna o urodzie typu Wiosna?

  • ma włosy od najjaśniejszego blondu po ciemny brąz, najczęściej z ciepłym, złotawym połyskiem
    (charakterystycznym kolorem włosów jedynie u Wiosen jest tzw. “truskawkowy blond” – patrz: Nicole Kidman)
  • cera Wiosny jest świeża, raczej blada, ale o brzoskwiniowym lub złotawym tonie. Jeśli ma piegi, to złotawe
  • oczy Wiosny mogą mieć wszystkie kolory, z brązem włącznie. Białka są jasne, a tęczówka dość wyraźnie odcina się od białek. Często widywane są złotawe inkluzje w tęczówce

typ urody wiosna kolory paleta

Czysta Wiosna

typ urody wiosna kolory stylizacjeCzysta Wiosna preferuje kolory żywe, soczyste, nieco jaskrawe. Jednocześnie powinny być to kolory lekkie w odbiorze (stąd raczej jasne) i ciepłe, a ich połączenia powinny być energetyczne, radosne, odważne, wręcz pstrokate. Mocniejsze kolory pożyczy od siostry – Kontrastowej Zimy.

Czysta Wiosna świetnie zaprezentuje się w wyrazistych, graficznych, wręcz rysunkowych wzorach, także tych z przymrużeniem oka. Ten typ ma idealne warunki do zabawy kolorem. Jak ognia, trzeba tu unikać: nudy, kolorów burych i ciemnych. Pozbawią one Czystą Wiosnę jej blasku i młodzieńczej energii.

 
 
 
 

 

 

Ciepła Wiosna

analiza kolorystyczna wiosnakolory stylizacje Ciepła Wiosna najbardziej oddaje “wiosenną” urodę. Tu najważniejsze jest, by kolory były ciepłe, więc w szafie Ciepłej Wiosny mniej będzie błękitów, róży i fioletów, ale za to sporo zieleni, żółci, pomarańczy i czerwieni. Kolory ciepłej wiosny są średnio intensywne, ale dalej żywe i lekkie, łączone ze sobą bez silnych kontrastów – całość często „uspokajać” będzie delikatny beż lub śmietankowa biel.

Ciepła Wiosna jest pozytywna i łagodna, dużo w jej palecie słońca. Lubi estetyki czerpiące z natury, inspirowane etno. Często „pożycza” nieco mocniejsze i spokojniejsze kolory od siostrzanej Ciepłej Jesieni. Fatalnie wygląda za to w kolorach zimnych, zwłaszcza agresywnych, czy w ostrych kontrastach.

 
 
 
 

 

 

Jasna Wiosna

typ urody wiosna stylizacje koloryDla Jasnej Wiosny – jak nazwa wskazuje – najlepsze dla niej będą kolory jasne. Ponadto dobrze, by były one dość ciepłe (przełamane żółcią czy oranżem), oraz świetliste, bez przyszarzenia (czyste). Mimo iż w jej palecie są beże, lepiej unikać ich dominacji w stylizacji, gdyż to kolor będzie dla wyglądu odświeżający. Czasami do swojej palety włącza nieco chłodniejsze i spokojniejsze pastele siostrzanego typu – Jasnego Lata.

Jasna Wiosna potrzebuje lekkich, zwiewnych, delikatnych stylizacji. Nawet kolory neonowe – mimo że jasne – mogą się okazać dla niej zbyt intensywne. W jej palecie nie ma miejsca dla kolorów ciężkich, głębokich, mocnych. Ciemniejsze kolory pojawią się tu jedynie jako akcenty.

 
 
 
 

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób ładnie łączyć ze sobą kolory, myślę, że mój wcześniejszy wpis też może Ci się spodobać: Jak łączyć kolory? Łączenie kolorów na kilka sposobów + triki.

Jestem Ciekawa Twoich wrażeń i spostrzeżeń. Pytania? Zachęcam do komentowania 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

7 komentarzy
  1. Fajny artykuł 🙂 Podejrzewam że jestem jasną wiosną chociaż nie jestem bardzo jasna 🙂 Ale w beżach mi fatalnie…Lepiej w kolorach kontrastujacych z odcieniem skóry. Źle też wyglądam w czarnym, a biały wygląda na mnie jak fartuch lekarski, hehe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.