Porządki w szafie – jak się pozbyć niechcianych ubrań?

porządki w szafie jak pozbyć się ubrań

Wiosna wkracza z pełnym impetem, a z nią zmienia się zawartość naszej garderoby. To doskonały pretekst, by po raz kolejny zrobić porządki w szafie. Przy tej okazji znajdujemy zwykle ubrania, które zupełnie nie odnajdują się w naszej szafie, ale z drugiej strony zasługują na lepszy los niż dno kubła na śmieci. Jak się pozbyć niechcianych ubrań i jeszcze na tym zyskać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie opróżnić swoją szafę z niepotrzebnych ubrań, zapraszam Cię do wpisu:

– Garderoba idealna. Porządek w szafie w 5 krokach –

Przerób lub odzyskaj co się da

Zniszczona sukienka lub tunika? Może stanie się bluzką albo spódnicą? Pokazywałam już taką przeróbkę. Zwróć też uwagę na wszelkie zdobienia – naszywki, koraliki, hafty i inne aplikacje. Jeśli tylko się da, wytnij je lub odpruj od ubrania. Zawsze kolekcjonuję tego typu elementy, co też nieraz widzicie w moich projektach DIY. Większość elementów w mojej biżuterii to tzw. “złom”, bardzo często niedostępny do zakupu samodzielnie (Wam pokazuję projekty z elementami do zdobycia lub zastąpienia).

Poddaj recyklingowi

Ubrania możesz oddać rodzinie czy potrzebującym – to wiesz. Ale coraz więcej firm zajmuje się recyklingiem ubrań i jest skłonna zapłacić Ci za dostarczony surowiec. Jeśli zaniesiesz swoje zużyte ubrania do H&M, oprócz korzyści dla środowiska, zyskasz bon na zakupy w sklepach marki. Nieistotny przy tym jest stan ubrań (tak a propos odpruwania) oraz ich marka. Dobre i rozsądne rozwiązanie 🙂

Wymień

Idzie wiosna, stąd jak grzyby po deszczu pojawiają się inicjatywy SWAP Party. Na czym polegają? Przynosisz swoje ubrania, których nie chcesz już nosić i wymieniasz się nimi z innymi Członkiniami wydarzenia (nie zawsze w regulaminie imprezy dozwolona jest sprzedaż własnych ubrań, więc sprawdź ten szczegół zanim wybierzesz się w celu sprzedaży).

W wersji kameralnej możesz spotkać się przy winie, w gronie przyjaciółek. Być może przy okazji przeglądu szafy jednej z Was ;).

porządki w szafie jak pozbyć się ubrań

Sprzedaj

Dziś możliwości sprzedaży ubrań jest coraz więcej. Kiedyś dominowało Allegro, obecnie lepiej sprawdzają się serwisy dedykowane: Szafa.pl czy Vinted.pl, na których łatwiej uzyskasz adekwatną cenę. Dodatkowo możesz też zyskać obserwatorów polujących na Twoje “nowości” i samej zaopatrzyć się w genialne ciuchy w obniżonej cenie. Z portalu Vinted.pl korzysta mnóstwo blogerek, które wrzucają ubrania często już po jednokrotnym założeniu.

Oprócz wersji on-line, coraz bardziej popularne i spotykane stają się stacjonarne komisy odzieżowe. Kiedyś kojarzone z bardziej luksusowymi szmateksami, dziś stanowią atrakcyjne miejsce zakupów dla osób poszukujących unikatowych ubrań, a wiele z nich buduje wokół siebie całą społeczność “poławiaczy pereł” :).
Jak zwykle pozbywasz się swoich nienoszonych ubrań ? 🙂

5 komentarzy
  1. Do niedawna sądziłem, że trudności w rozstaniu się z nieużywanymi już ubraniami są domeną wyłącznie kobiet. Do niedawna, bo do momentu, w którym sam musiałem pozbyć się trochę rzeczy. 😀 łatwo nie było!

  2. Fajne pomysły, aby nie wyrzucać ubrań! Ja najczęściej korzystam z opcji “oddać potrzebującym” 🙂 Ostatnio znalazłam ciekawą akcję Pomaganie przez ubranie i tam przekazaliśmy naszą niepotrzebną odzież. Często staram się też przerabiać i odzyskiwać.

Leave a Reply

Your email address will not be published.