kwiatowe kolczyki DIY jak kwitnące ogrody – wiosna 2017

Wczoraj wieczorem przygotowywałam kolczyki do sesji zdjęciowej. Już stworzyłam parę elementów i nagle olśnienie – przecież mogę je pokazać na blogu z instrukcją DIY ! Ale ostrzegam, w poniższej formie jest to propozycja dla najodważniejszych ;). W moim wydaniu są bardzo długie i sięgają widocznie poniżej obojczyka. Chociaż pewnie możesz zrobić jeszcze na mnóstwo innych sposobów :).

kwiatowe kolczyki DIY

Kwiatowe kolczyki XXL to silna tendencja widoczna w biżuterii na ten sezon. Moje kolczyki najsilniej zainspirował kontrowersyjny projekt Delpozo – potężne kaskady plastikowych, neonowych kwiatów – chociaż zobaczyć w nich można też silny wpływ trendu na asymetrię i niesparowanie kolczyków oraz… Orient. Przynajmniej dla mnie kolorystyka różu, czerwieni, złota i kształt wiosennych kwiatów drzewnych kojarzy mi się z Orientem nieodwołalnie.

Wyjątkowo zacznę od pokazania efektu końcowego 😉
kwiatowe kolczyki DIY

KWIATOWE KOLCZYKI DIY

kwiatowe kolczyki DIY kolczyki biżuteria

Do ich wykonania wykorzystałam
– złote koraliki Toho (oprócz “gałązek”, wyplotłam z nich koszyczki, które Ty możesz zastąpić biżuteryjnymi końcówkami do wklejania)
– czerwone koraliki Toho
– różne większe koraliki : perełki i przezroczyste kulki
– ażurowe obsadki (to do pominięcia)
– zapięcia typu sztyfty
– nieco kiczowatą sztuczną gałązkę z kwiatami wiśni (same kwiaty)
– czerwony kordonek (do wykonania chwostów)
– żyłkę i igłę

Od gałązki odjęłam kwiatki, pozbywając się plastikowych środków i rozkładając je na warstwy. Jak wykonać chwosty, pokazywałam we wpisie DIY na torebkę inspirowaną Dolce & Gabbana. Jak wykonać te koszyczki z koralików pokażę dzisiaj na Facebooku, więc nie zapomnij mnie polubić ;).

Kiedy materiały masz już gotowe, wystarczy wszystko odpowiednio połączyć.

diy kolczyki biżuteria DIY

Kolczyk z lewej powstał jako pierwszy. Główną oś stanowi nić z połączonym chwostem. Aby kwiaty miały odpowiednią objętość, nawlekałam zawsze 3-4 warstwy, przy czym górna powinna być odwrócona, wykręcona do góry. Dzięki temu kwiatek nie będzie płaski. W tej części kolczyka pręciki do kwiatów dorabiałam później. U reszty robocizny postępowałam jak z instrukcją poniżej

Zacznij od pręcików

kolczyki DIY kwiatowe kolczyki Biżuteria tutorial

Piękno kwiatów podkreślają wiszące koralikowe pręciki. Długą żyłkę składasz na pół, nakładasz jeden większy koralik (powyżej jest to perełka). Następnie na całość nawlekasz drobniejsze koraliki. Pręciki u mnie miały długość 9-11 koralików w rozm. 11/0. Gdy jeden pręcik jest gotowy, nawlekasz duży koralik (powyżej największy, przezroczysty), a  następnie rozdzielasz żyłki i nawlekasz na każdą z nich po małym koraliku (większych niż dziurka dużego korala). Wracasz żyłkami przez duży koralik (to już widać na powyższym zdjęciu) i z każdej żyłki osobno robisz osobny pręcik. Nawlekasz drobne koraliki, wykańczasz nieco większym (perełką) i wracasz żyłką przez drobne koraliki, aż żyłka przekroczy największy (przezroczysty) koralik.

kolczyki DIY z kwiatów

Jak wrócisz przez największy koralik dwoma końcami żyłki, kontynuujesz robotę, dodając płatki kwiatów, koszyczek, złotą “gałązkę” z drobnych złotych koralików i montując robotę do całości kolczyka. Jak zamontować element? Końcówki żyłki wpuszczasz w koraliki głównej osi i przeplatasz je przez ile tylko koralików dasz radę – dobrze wykorzystywać włączone większe koraliki, bo jeśli nad nimi zrobisz guzek, nie będzie to tak widoczne.
Dla przykładu – w prawym kolczyku, żyłki najniżej umieszczonego kwiatka wchodzą od dołu w czerwony koralik, a wychodzą nad różową perełką. Tam rozdzielają się, jedna z nich omija kolejny złoty koralik z zewnątrz, druga idzie jeszcze jego środkiem. Następnie żyłki związałam w delikatny guzek, a resztki jeszcze wprowadziłam w złote koraliki, by zapobiec rozwiązaniu guzka.

Pozostaje już tylko użyć wyobraźni, zmontować całość i cieszyć się pięknymi kolczykami 🙂

kwiatowe kolczyki DIY

4 komentarze
  1. Oj, aż się spociłam próbując tylko przeczytać 😉 Cudnie Ci to wyszło 🙂 Buziaki 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.