Typ urody Lato: jasne, chłodne, przygaszone. Palety i stylizacje

typ urody lato kolory stylizacje

Dziewczyna typ urody Lato jest jasna, chłodna i przygaszona (tj. subtelna). Barwy dziewczyn o urodzie Lata są łagodne, miękkie, pełne niebieskich tonów, chociaż będą się różnić, w zależności od konkretnej urody.

Jak wygląda typowa dziewczyna typ urody Lato?

 • ma włosy od najjaśniejszego blondu po ciemny brąz, kolor jest raczej chłodny lub z chłodnym, perłowym połyskiem; bardzo często kolor włosów określa się jako “mysi”
 • cera Lata jest raczej blada, zwykle żółto-ziemista lub zaróżowiona, często z chłodno-różowymi naczynkami, niekiedy ma odcień kawy z mlekiem. Jeśli ma piegi, to są one popielate
 • oczy Lata mogą mieć wszystkie kolory, z brązem włącznie – bardzo często są to kolory z szarością: szaro-niebieskie, szaro-brązowe, szaro-zielone. Zwykle tęczówka jest mocno rozmyta, oczy pozbawione kontrastu

typ urody lato kolory stylizacje

Jasne lato

typ urody lato kolory stylizacjeJasne lato często określane jest urodą typu skandynawskiego. Dziewczyna Jasne lato ma włosy tylko koloru blond (od najjaśniejszej platyny po średni) i jasną tęczówkę, zwykle błękitną.

Paleta dla Jasnego Lata składa się z pasteli (najlepiej pudrowych, przypruszonych szarością), dużej ilości bieli, jaśniuteńkich szarości i beży. Granaty i butelkowe zielenie zastępują u niej czerń. Doskonale prezentuje się w estetykach minimalistycznych i naturalnych, lubi lekkie, tchnione wiatrem i powietrzem materiały oraz romantyczne desenie.

 
 
 
 

Chłodne lato

typ urody chłodne lato kolory stylizacjeChłodne lato jest najbardziej wyrazistym typem lata. Dominują u niego chłodne barwy, stąd w palecie najwięcej będzie odcieni granatu, błękitu i róży, chłodnych czerwieni i morskich zieleni. Niekiedy za akcent może użyć świetlistej limonki. Świetnie prezentuje się w stylu marynarskim, rewelacyjnie wygląda w tkaninach o perłowym, satynowym połysku.

 
 
 
 
 

 

 

Przygaszone lato

typ urody lato kolory stylizacjeJeśli mówi się, że Polski są letnim typem urody, to na myśli trzeba mieć typ Lata Przygaszonego, bardzo popularnego u nas. “Przygaszone” oznacza w tym przypadku tyle co “subtelne”, ponieważ kolory Przygaszonego Lata właśnie takie są: łagodne, stonowane, z wyraźną domieszką szarości. Przygaszone lato ogólnie świetnie wygląda w szarości i często może ją nosić jako total-look.

Przez częstą ziemistość cery, Przygaszone Lato zwykle niezbyt dobrze wygląda w pastelach, za to często pożycza ciemniejsze kolory … z palety Jesieni. Kolory Jesieni są nieco bardziej wyraziste niż Lata, jednak nie stanowią dla niego zbyt dużego obciążenia, za to ładnie ożywiają spokojne tony.

 
 
 
 
 

Zapisz

8 komentarzy
 1. Dziękuję za wpis. Kilka bardzo mi się podoba i do mnie pasuje. Szkoda, że nie ma inforamacji z jakich sklepów są rzeczy. Zapytam więc o kilka:
  1.spódnica w łabędzie z jasnego i chłodnego lata (najładaniejsza stylizacja)
  2. top i torebka w stylu portugalskich kafelków (chodne lato)
  3. dłuższa spódnica w kwiaty z przygaszonego lata i buty z tej samej stylizacji.
  Pozdrawiam,

  1. Witaj Asiu.
   Kiedy sklejam inspiracyjne stylizacje, już nie zwracam uwagi na miejsce pochodzenia, ale sprawdziłam interesujące Cię rzeczy.
   Spódnica w łabędzie jest do kupienia (24 dolary)
   https://impavidgirl.com/products/fansge-pencil-skirt-vintage-japanese-pattern-high-waist-knee-length-bodycon-stretchy?variant=41041197971

   Top również, ale w sieciówkach znajdziesz zamiennik za 1/10 ceny, jeśli nie jeszcze taniej (179 dolarów)
   http://www.calypsostbarth.com/final-sale/pavril-floral-print-silk-tank

   Torebka to Dolce Gabbana kolekcja lato 2016

   Spódnica w kwiaty (27$)
   http://us.shein.com/Navy-Florals-Flare-Skirt-With-Zipper-p-195640-cat-1732.html?utm_source=shareasale.com&utm_medium=affiliate&affiliateID=256758

   buty Aquazzurra (415 funtów) – tu znowu zamienniki znajdziesz w co drugim sklepie z butami, zwłaszcza typu DeeZee
   http://www.harrods.com/product/christy-leather-lace-up-flat/aquazzura/000000000005096699

   1. Dziękuje za linki.
    topik prześliczny, ale cena trochę mniej…
    Cóż mam trochę obaw, jesi chodzi o światowe zakupy, więc ogólnie będę szukała w sieciówkach…

   2. Mam jeszcze prośbę, jakby ktoś w sieciówce zauwazył buty podobne do tych valentino (zestawionych z zieonymi sukienkami) w cłodnym i zgaszonym lecie to byłabym wdzięczna za informację. wpadły mi już wczesniej w oko, przy jakiejś stylizacji ślubnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.