Wymyśl mi styl, czyli powiedz mi, kim jestem

Jaka jestem jaki mam styl

Jaka jest najważniejsza, ogólna prawda, której dowiesz się od ikon stylu? Twój styl wyraża to, kim jesteś. Tyle i aż tyle. W praktyce to już nie jest takie łatwe. Dlaczego? Bo chociaż nikt nie zna nas tak dobrze, jak my sami, to gdy przychodzi do opisania siebie, sprawia nam to często spore trudności. Mylę się? To wymień w punktach 7 swoich najważniejszych cech – i nie używaj przy tym synonimów ;). Jestem ciekawa, ile czasu będziesz potrzebować na takie ćwiczenie i czy wypełnisz wszystkie 7 kropek.

Skąd tytuł wpisu? Często spotykam się z wyobrażeniami, że jako stylistka przyjdę i komuś “wymyślę” styl, w jakim ma się ubierać. A później spotykamy się na kawie i najpierw chcę, by ktoś opowiedział mi o sobie :).  O tym, kim jest, jaki jest, co lubi, co robi.

Jaka jestem ? Jaka jesteś ?

Jeśli masz trudności w określeniu siebie i swojego stylu, mam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń.

Wejdź do własnej szafy

Otwórz swoją szafę i popatrz na nią tak, jakby nie należała do Ciebie. Jak opisałabyś posiadaczkę tych ubrań? Kim jest, czym się interesuje, jak spędza swój czas, w jakim towarzystwie się obraca? Zapisz wszystkie swoje obserwacje i przemyślenia.

Stwórz swój moodboard

O moodboardzie i jego roli w budowaniu swojego stylu pisałam już wcześniej TUTAJ. Stwórz kolekcję ilustracji (grafik, zdjęć, mody), filmów, muzyki, która jest bardzo “Twoja”, a następnie ułóż z niej swój moodboard – spójną tablicę, która odda Ciebie i Twoją osobowość. Daj sobie czas na proces zbierania inspiracji. Jeśli nie wiesz, gdzie ich szukać, to też mam dla Ciebie podpowiedź :).

Zapytaj bliskich, znajomych i nieznajomych

Podpytaj otaczających Cię ludzi, jak Cię postrzegają, jakie mocne i słabe strony w Tobie widzą – wszystko skrzętnie notuj w specjalnym zeszycie. Być dowiesz się o sobie czegoś, o co byś się nawet nie podejrzewała, a te spostrzeżenia okażą się bardzo inspirujące. Ale co ważne – i to druga, niezbędna część tego zadania – określ, z którymi z tych obserwacji się zgadzasz, a z którymi nie zgadzasz się w najmniejszym stopniu.


A teraz pytanie – co swoim wyglądem chcesz opowiedzieć o sobie innym?

 

 

Zapisz

4 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.