Dziewczyna Versace

versace styl dom mody
reklama Versace z lat 90-tych

Versace to prawdziwa ikona wśród domów mody. Zwłaszcza dla nas, wyrastających gdy Gianni Versace odnosił największe sukcesy, a podróbki z charakterystycznym logo zalewały wszystkie bazary ;). Sama pamiętam, że jako 6-latka miałam taką koszulkę z krótkim rękawem i przez osobliwy wzór, próbowałam czegokolwiek dowiedzieć się od mojej mamy. Niezbyt skutecznie ;).

Gianni Versace założył własną markę w momencie dużego zainteresowania modą włoską. Do tego jego styl: pełny przepychu, glamour i seksualności; idealnie wstrzelił się w estetykę lat 80-tych, dzięki czemu szybko odniósł światowy sukces – jedynie przypieczętowany przez stworzenie i wypromowanie ligi supermodelek z lat 90-tych. Gianni Versace został zamordowany w 1997r., a stery w firmie przejęła jego siostra, Donatella, która po dziś jest główną projektantką w firmie. Trzeba uczciwie przyznać, że rzetelnie kontynuuje dzieło brata, zachowując styl i ducha marki, przez tyle lat pokazując świetne kolekcje. Chociaż aktualnie marka podąża w stronę estetyki “athleisure” (ubrania sportowe w stylu ulicznym), nie rezygnuje z zadziorności i seksualności.

Jak ubierać się w stylu Versace?

  • bądź sexy – pewna siebie, nieco drapieżna, twardo stąpająca po ziemi
  • pokazuj ciało – wybieraj fasony mocno podkreślające sylwetkę lub odsłaniające duży kawałek ciała
    (np. opięta ołówkowa spódnica, crop-topy, mini, ultra głębokie dekolty)
  • w ubraniach szukaj: wyrazistych kolorów, greckich wzorów, cięć i linii ukośnie przecinających sylwetkę
  • oprócz koloru i wzoru, liczy się błysk: cekiny, ćwieki i nitowania, metaliczne tkaniny,
  • podstawa stylizacji to: sukienki krojone po skosie (stąd idealnie opływają sylwetkę), oversize-owe marynarki na skąpo ubrane ciało, wyeksponowane nogi i buty z wysoką cholewą (nie ważne: kozaki czy sznurowane sandały)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zapisz

4 komentarze
  1. Od niepamiętnych czasów zachwycam się tym co proponuje nam Donatella Versace. Cieszę się, że potrafi ona wydobyć naszą kobiecość, pokazując styl zadziorny i bardzo seksowny.

  2. Też jakoś Versace nie skradł mojego serca dotąd, choć jedną prościuteńką bluzeczkę miałam lumpeksową, ale zmalała po drodze. Chyba że kłamię teraz, bo jakby nie było pokazałam właśnie bomberkę w rydwany ;))) Buziaki :))

Leave a Reply

Your email address will not be published.