Garderoba kapsułowa: styl sportowy (athleisure)

Dziś kolejny wpis z cyklu: garderoba kapsułowa. Tym razem pokażę Ci, jak w “capsule wadrobe” zamknąć uliczny styl sportowy, coraz częściej określany jako athleisure. Co powinno znaleźć się w takiej garderobie?

– przeczytaj również: Jak dużo ubrań potrzebujesz: szafa kapsułowa –

garderoba kapsułowa styl sportowy athleisure

 

Garderoba kapsułowa styl sportowy (athleisure)

Styl sportowy często mylimy z minimalizmem, ponieważ oba style lubią proste rozwiązania. Nie mniej styl sportowy ma w sobie dynamizm, nie stroni od symboli, nadruków i zdobień, tylko stosuje je w oszczędnie. Styl sportowy ma tyle obliczy co dziedzin sportu i coraz więcej rozwiązań mody sportowej nosimy na co dzień. Sportową ikoną street wear są sneakersy (w Polsce określane jako “adidasy”) i trampek, które aktualnie nosimy w zasadzie do wszystkiego. Oprócz sportowego obuwia, dzisiejsza moda nie istniałaby bez: legginsów, bomberki, dresu (bluzy, spodnie), dresówki jako materiału, crop-topów, t-shirtu, bokserek, lampasów, troków i ściągaczy. Elementy te będą przewijać się w szafie w stylu sportowym.

Aby przełamać efekt “prosto z siłowni”, stylizacje uzupełnią skórzane elementy (ramoneski, legginsy), wyraziste, minimalistyczne buty na obcasie, podkreślające fit-ciało spódnice, seksowne dekolty, ciekawe torebki. Steet-wearowe są też oszczędne nadruki z prostej typografii, naszywki, ubrania i dodatki z nowoczesnych surowców typu pleksi czy hologram.
To wszystko tworzy bardzo ciekawy kolaż możliwości.

Powyższa kompozycja opiera się na kilku zasadach:

  • panuje tu ograniczona paleta kolorystyczna: skala od bieli do czerni + pojedyncze kolory “z charakterem”. Kolor występuje jako akcent, urozmaicający achromatyczne zestawienia. Kilka wybranych kolorów doskonale łączą się ze sobą
    .
  • konsekwentnie w stylizacji dominują wybrane części garderoby
    Topy i doły mają swoje “smaczki”, ale są na tyle proste, że można je niemal dowolnie miksować. O ostatecznym charakterze stylizacji decyduje zestawienie wyrazistego okrycia wierzchniego z butami i torebką.
    ..
  • stylizację dopełniają starannie wybrane, wyraziste buty i torebki – kolejny mocny punkt stylizacji. Dobrane tak, aby dobrze zestawiały się z okryciami wierzchnimi. Gdyby tak nie było, akcesoria i kurtki walczyłyby ze sobą o uwagę.

Nosiłabyś? 😉

garderoba kapsułowa styl sportowy athleisure

Zapisz

Zapisz

4 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.