Trendy do wypróbowania w tym sezonie – lato i wakacje 2017

Do lata jeszcze miesiąc, ale wakacyjne upały i wyjazdy pojawiają się znacznie szybciej ;). Wybrałam trendy, które warto wypróbować tego lata. Właśnie teraz, gdy mają swój czas!

Róż

trendy lato wakacje 2017

Najpopularniejszy kolor roku ma na Instagramie ponad 88 milionów klatek pod hasłem #pink. A my widzimy go w ogromnej ilości i różnych wariantach na sklepowych półkach. Nie dziwi mnie to: jest energiczny, optymistyczny, słodki i lekki. Może być też intensywny, przebojowy, seksowny albo stonowany, łagodny. Zawsze kobiecy. A w obecnych czasach potrzebujemy nieco niewinnego optymizmu i dawki pozytywnej energii. Wypróbuj – w dowolnym odcieniu, w dowolnej ilości (włosy też wchodzą w grę) ;). Zwłaszcza, gdy lato i wakacje sprzyjają aurze otaczającej róż.

Prążki i paski

trendy lato wakacje 2017

W tamtym roku hitem były szersze paski biel+wyrazisty kolor. W tym roku królują energetyczne kompozycje pasków jak z płócien suprematystów oraz biało-błękitny koszulowy prążek nazywany “oxford” dzięki bawełnianej tkaninie o tej nazwie. Jedne jak i drugie trzymają fantastyczny, letni klimat.

Kabaretki 😉

trendy lato wakacje 2017

Uczepiłam się, prawda? :D. Ale są takie trendy na które albo wykorzystasz moment, albo nigdy z nimi się nie zmierzysz, bo w najlepszym razie będą miarą “modowego” opóźnienia. Taki los miały np. metaliczne tatuaże, które teraz poupychane są po wszystkich marketach i sklepikach – ich czas był w 2015, w 2016 dogorywał u spóźnionych, a później nikt tego nie wykupił… . A kabaretki genialnie uzupełnią chociażby festiwalowe stylizacje (do których, ze względów praktycznych, często wybierzesz botki). Wystarczy prosty t-shirt i jeansowe szorty, albo zwiewna sukienka boho. A jeśli do tego kabaretki są magicznie wyhaftowane jak u Insta @lirika.matoshi (środkowe foto), nikt nie przejdzie obojętnie :).

Koszulowa sukienka

trendy lato wakacje 2017

O koszulowej sukience pisałam już ubiegłorocznego lata, ale ten trend tylko zyskuje na popularności, patrząc na tegoroczne wybiegi. Nie dziwi mnie to – koszulowa sukienka uosabia wakacyjny klimat i letni szyk. Daje wytchnienie spieczonym ramionom, zapewnia ogromny komfort właściwy dla cienkiej, przewiewnej bawełny. Dodajmy do niej słomkowy kapelusz z niewielkim rondem i sandały z pomponami, które jeszcze zostają z nami po minionym lecie i idealny zestaw na lato gotowy. Ja na pewno będę na nią polować w sklepach.

Zapisz

Zapisz

9 komentarzy
  1. mnie też omijają, a raczej ja omijam je, bo do moich rzeczy i przy moim stylu totalnie się nie odnajdują. Musiałabym kupić ubrania specjalnie do nich. Ale fakt, podziwiam, co z nimi można wyczarować. I często używam je w sesjach zdjęciowych

 1. Róż i paski bardzo na TAK! Jeszcze sukienka koszulowa mnie kusi.
  My to chyba znamy się chyba od dawna, potem jakoś mi “znikłaś”.
  Znalazłam komentarz od “wizerunkownia” czy coś podobnie i pokazało mi się Twoje zdjęcie.
  Mam rację czy się pomyliłam? Pozdrawiam serdecznie…

  1. Basiu, nic a nic się nie mylisz. Prowadziłam Wizerunkownię, później zamilkłam z braku czasu, po dłuższej przerwie wróciłam ze swoim “firmowym” blogiem, ale to nie było to. Kolejny rok ciszy. I w końcu ponad rok temu powstał Fashavable :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.