Kolory Pantone jesień-zima 2017/18

Pantone po raz kolejny prezentuje modne kolory. Sezon jesień-zima 2017/18 jest o tyle wyjątkowy, że tym razem palety są dwie, skomponowane dla Nowego Yorku i … Londynu, z którym Pantone nawiązał współpracę.

Jest to o tyle ciekawe, że nowojorską paletę Pantone zawsze uważano za wyznacznik trendów światowych, z wszystkimi tygodniami RTW na czele, a tymczasem paleta skomponowana dla londyńskiego fashion weeka różni się nieznacznie.

Nowy York

Modne kolory na jesień w palecie dla NY są bogate, wytłumione i nieco cięższe – bardzo “jesienne”. Bardzo klasyczne: granat, szarość i wielbłądzi, delikatny beż (Butterum) uzupełniają m.in. nieco ceglasta czerwień (Grenadine), rudawy brąz (Autumn Maple), mocno czekoladowy bakłażan (Tawny Port) i szlachetny, niebieskawy malachit (Shaded Spruce).

pantone jesień-zima 2017/18

Londyn

Kolory Pantone jesień-zima 2-17/18 zaproponowane dla Londynu są subtelniejsze, a sama paleta koncentruje się wokół cielistych beży i złocistych oliwek (złociste oliwki wydają się być jesienną wersją koloru roku – Greenery – który w swojej oryginalnej wersji jest jednak barwą mało twarzową i trudną w stylizacji). Te, wcześniej wymienione, “nudziaki” przełamywane są przez barwy ciemne i wyraziste: intensywny liliowy, ognisty karmazyn (vel szkarłat). To ten sam karmazyn, któremu Givenchy poświęciło całą kolekcię i który był bardzo popularny na wybiegach. Jeśli chodzi o zestawienia, proponuje się połączenia nietypowe, przyciągające uwagę, jak błękit ze złotym beżem.

pantone jesień-zima 2017/18

Kolory Pantone jesień-zima

Jak się ta paleta prezentuje w całości? Ciemne czerwienie, złociste oliwki, błękity, ciemne morskości i granaty, pudrowe róże i cieliste odcienie beżu.

Piękna, prawda?

paleta pantone jesień zima 2017 /18

7 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.