Typ urody Jesień: ciepła, przygaszona, ciemna. Palety i stylizacje

typ urody jesień ciepła przygaszona ciemna analiza kolorystyczna

Typ urody Jesień jest najbardziej zróżnicowaną ze wszystkich, jeśli chodzi o wygląd. Kolory dziewczyn o urodzie Jesieni są ciepłe, przygaszone i ciemne, jednak proste skojarzenie ruda=jesień należy włożyć między bajki. Owszem, naturalnie rudowłose piękności w 99% będą jesieniami (nie mylimy tu rudego z tzw. truskawkowym blondem!), ale Jesienie mogą wyglądać bardzo różnie.

Typ urody Jesień może mieć:

  • włosy od ciemniejszych “mysich” blondów, przez rudości, po najciemniejsze brązy
  • cerę od porcelanowej, przez ziemisto-bladą, złocistą, kawę z mlekiem, po oliwkowe i śniade; mogą jej towarzyszyć popielate, złociste lub rudawe piegi
  • tęczówkę w każdym możliwym kolorze, zwykle niezbyt wyraźnie odcinającą się od białkówki. Za to białkówka rzadko jest mleczno-biała – zwykle wyraźnie ciemniejsza

typ urody jesień kolory stylizacje jesień ciepła

Ciepła Jesień

typ urody jesień ciepła opis paleta stylizacje Ciepła Jesień to typ najlepiej odpowiadający stereotypowej Jesieni – to tu najczęściej kwalifikują się rudzielce, chociaż może być też szatynką lub brunetką.

Kolorystyka Ciepłej jesieni jest wyrazista, ale pozbawiona dużych kontrastów. Świetnie będzie wyglądać w, czerpiących z natury, folkowych czy boho-etnicznych estetykach tak jak w stylu militarnym. Chyba jako jedyny typ rewelacyjnie wygląda w beżu total-look.

 
 
 
 

Przygaszona Jesień

typ urody jesień przygaszona opis paleta stylizacje Przygaszona Jesień to bardzo niepozorny typ urody. Charakteryzuje je delikatna uroda, pozbawiona silnych kontrastów i “mysi” kolor włosów. Ponieważ często są blondynkami, często brane są za Przygaszone Lata.

Kolorystyka Przygaszonej Jesieni jest wytłumiona, jakby “przypruszona” beżem. Szukamy więc ciekawszych połączeń i fasonów, żeby całość nie była nudna. Do jej urody świetnie pasują boho-etniczne estetyki, tak samo jak styl Dzikiego Zachodu czy grunge.

 
 
 
 

Ciemna Jesień

typ urody jesień ciemna opis paleta stylizacje Ciemna (głęboka) Jesień często błędnie była klasyfikowana jako Zima  przez swoje podobieństwo do siostrzanej Głębokiej Zimy. Najczęściej posiada, tak zwany, południowy typ urody. Ciemne włosy i oczy to jej cechy obowiązkowe.

Paleta jest wyrazista i ciemna. Zmysłowa i silna, świetnie zaprezentuje się w zwierzęcych printach, skórach i stylu militarnym.

 
 
 
 
 

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.