circle2

Coś więcej o mnie?

Na skróty: Justyna – 27 lat; zawodowa wizażystka-stylistka, która modą interesuje się od małego, a w dodatku ma silną potrzebę kreatywnego tworzenia. Jak nie umie, to się nauczy, wymyśli, zrobi – jak nie dziś, to za tydzień. Ambitna, uparta, ale i z sercem na dłoni. Wykładowca stylizacji i człowiek od wielu rzeczy w szkole Maquillage Art.


Jak to się stało, że założyłam bloga?

Wyrastałam pod okiem utalentowanych krawcowych i miejscowych elegantek – mojej mamy i babci. Z dzieciństwa pamiętam leciwe żurnale z wykrojami, szycie sukienek dla lalek, biżuterię z czegokolwiek (dosłownie, czegokolwiek) i mamę malującą się o poranku.
Moda interesowała mnie od małego, mimo że będąc częścią skromnie żyjącej rodziny z samego południa Polski, czułam się od niej bardzo odcięta. Z wytęsknieniem czekałam na wydane kilka miesięcy wcześniej katalogi z modą wysyłkową, z których samodzielne przerysowywałam nowe modele, by później nękać mamę o uszycie mi takich samych. Odcięcie od możliwości kupowania nowych, modnych ubrań, nauczyło mnie także kombinowania i rozwinęło liczne talenty z gatunku DIY ;). Nawet teraz lwia część mojej biżuterii to moje dzieła.

Z początku – mierząc się z własnymi kompleksami – zaczęłam interesować się makijażem. Ten szybko stał się moją pasją, a dzięki niemu rozpoczęła się moja współpraca z fotografami. Szybko zaczęłam też stylizować modelki do zdjęć. “Po drodze” zdobyłam wykształcenie w tym kierunku, a dziś pracuję jako stylistka i przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie dalej.

Bez nazwy 2

Fashavable = fashionable + available

Pomysł na założenie bloga pokrył się z wystawą “Modna i już” o modzie w PRL. Pamiętam ogromny baner z tłumaczeniem: “FASHIONable in Communist Poland”. Wystawa ta wywarła na mnie ogromne wrażenie, raz ze względu na jej eksponaty i przekaz, dwa – za pokrewieństwo, które czułam z tymi kobietami. Mimo że czasy PRL-u dawno minęły, a półki i wieszaki uginają się od “taniej” mody, to modny i stylowy wygląd wydaje się wcale nie łatwiej osiągalny. Zalewa nas nijaka i byle jaka produkcja, która często nie wytrzymuje pół roku, a i tak zużywa lwią część zarobków. Perełki się znajdują, z częstotliwością podobną do cenniejszych trofeów z kanadyjskich paczek. Prawdziwa, wartościowa moda dalej jest poza finansowym zasięgiem, choćby przez tempo zmian, którym podlega.

I w tym momencie postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie będę mogła pomóc dziewczynom, kobietom jak ja i Ty – wyglądać modnie. Znaleźć swój styl i go rozwijać. Robić trafne zakupy z uwzględnieniem niewielkiego budżetu. Tworzyć unikatowe, a normalnie niedostępne, zgodne z trendami ubrania i akcesoria.


Fashavable to blog o modzie dla tych, którzy chcą być z nią na bieżąco, chcą budować swoją garderobę świadomie, niekoniecznie wydając na nią fortunę. Fashavable to niezawodna, modna recepta na stylową garderobę pełną projektów DIY i najgorętszych trendów.

* RUNWAY LOOK – wzoruj się na wybranych sylwetkach z najciekawszych pokazów mody
* TRENDING – to co w modzie piszczy. Najbardziej aktualne trendy w propozycjach, które nie rujnują budżetu
* STREET STYLE – moda i styl to nie tylko najnowsze kolekcje – to odwaga, umiejętność łączenia i mieszania. Lekcji stylu i mody udziela ulica
* ESSENTIALS – nie istnieje jedna “złota setka”, ale posiadanie kilku świetnych rzeczy (oraz ich stylizacja) może uratować niejedną garderobę i określić Twój styl
* PHILOSOPHY – jak mądrze stworzyć, dbać i rozwijać idealną garderobę + wiedza z zakresu mody i stylizacji
* LIFESTYLE – bo moda to również styl życia i pasja


WSPÓŁPRACA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT